Χωρίς τις αισθήσεις της ανασύρθηκε το απόγευμα της Τρίτης 11 Ιουλίου 2023 από τη θαλάσσια περιοχή της παραλίας «Λιμανάκι» στο νησί της Θάσου μία 74χρονη.
Η άτυχη γυναίκα μεταφέρθηκε στο Κέντρο Υγείας Πρίνου, όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός της.
Από το Α΄ Λιμενικό Τμήμα Θάσου του Κεντρικού Λιμεναρχείου Καβάλας που διενεργεί την προανάκριση, παραγγέλθηκε η διενέργεια νεκροψίας-νεκροτομής στην Ιατροδικαστική Υπηρεσία Θράκης.
– Χωρίς τις αισθήσεις του ανασύρθηκε τα ξημερώματα της Τετάρτης 12 Ιουλίου 2023 από τη θαλάσσια περιοχή της παραλίας του Ποτού της Θάσου, ένας 28χρονος.
Ο νεαρός άνδρας διακομίστηκε με ασθενοφόρο όχημα του ΕΚΑΒ στο Κέντρο Υγείας Πρίνου, όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός του. Από το Α΄ Λιμενικό Τμήμα Θάσου του Κεντρικού Λιμεναρχείου Καβάλας που διενεργεί την προανάκριση, παραγγέλθηκε η διενέργεια νεκροψίας-νεκροτομής στην Ιατροδικαστική Υπηρεσία Θράκης