Λίγο μετά τις 6:30 το απόγευμα της Τρίτης (12 -12- 2017) και αφού προηγουμένως δόθηκε παράταση μισής ώρας για την εξυπηρέτηση των αργοπορημένων ψηφοφόρων, έκλεισαν οι κάλπες στο Επιμελητήριο Καβάλας.
Συνολικά ψήφισαν 2.316 από τα περίπου 3.700 ταμειακώς τακτοποιημένα μέλη.
Η καταμέτρηση ξεκίνησε και τα αποτελέσματα για τους συνδυασμούς αναμένονται τις επόμενες ώρες. Οι σταυροδοσία των υποψηφίων συμβούλων αναμένεται να ανακοινωθεί το πρωί της Τετάρτης.