Από τον δήμο Νέστου εκδόθηκε το ακόλουθο δελτίο τύπου:
Ξεκίνησε το έργο της αγροτικής οδοποιίας προϋπολογισμού 6 εκ.€. Τα πρώτα 5 χιλιόμετρα Ερατεινό – Χρυσοχώρι είναι γεγονός και θα ακολουθήσουν 77 χιλ. ακόμη σε Κεντρικούς αγροτικούς δρόμους στον κάμπο και στους γιακάδες, ώστε να βελτιωθεί το δύσκολο έργο των αγροτών μας.
![](https://kavalawebnews.gr/wp-content/uploads/2024/04/ODOPOIIA-NESTOS-2.jpg)
Παράλληλα ξεκινά μετά από την απεμπλοκή του και το έργο της οδικής ασφάλειας στην Χρυσούπολη προϋπολογισμού 2,9 εκ.€
Η προσπάθεια μας για την βελτίωση της καθημερινότητας μας συνεχίζεται.