Διοικητική υπάλληλος του Νοσοκομείου Καβάλας, η οποία είχε εμβολιαστεί και με τις δύο δόσεις κατά της covid, βρέθηκε θετική στον κορωνοϊό.
Η υπάλληλος παρουσίασε ήπια γριπώδη συμπτώματα και υποβλήθηκε σε τεστ το οποίο βρήκε θετικό. Σύμφωνα με το πρωτόκολλο, θα παραμείνει σε κατ’ οίκον καραντίνα για 10 μέρες.
Όπως διαπιστώθηκε, η υπάλληλος είχε υψηλό ιικό φορτίο, προφανώς λόγω της δουλειάς της. Ωστόσο, όπως εκτιμούν οι γιατροί, δεν παρουσίασε έντονα συμπτώματα και δεν χρειάζεται νοσηλεία επειδή είχε εμβολιαστεί.