Οι εργαζόμενοι στις Κινητές Ομάδες Υγείας του ΕΟΔΥ εδώ και καιρό ζητούσαμε, για καθαρά πρακτικούς λόγους και για την ομαλή λειτουργία της Υπηρεσίας μας, να μεταφερθεί η έδρα μας από το Κέντρο Υγείας Χρυσούπολης στο Κέντρο Υγείας Καβάλας.
Μόλις ενημερωθήκαμε πως το δίκαιο αίτημά μας υλοποιείται και από τις αρχές του Δεκεμβρίου θα στεγαζόμαστε στην Καβάλα και το τοπικό Κέντρο Υγείας.
Είναι μια πολύ ευχάριστη εξέλιξη που δίνει λύση σε ένα σημαντικό πρόβλημα της καθημερινότητάς μας.
Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά τον Βουλευτή της Περιφερειακής Ενότητας Καβάλας της Νέας Δημοκρατίας, κ. Μακάριο Λαζαρίδη για την αποτελεσματική παρέμβασή του στο θέμα και τη συμβολή του στην άμεση διευθέτηση αυτού.