Με δεδομένη την νίκη της Νέας Δημοκρατίας, στο κόμμα του Κυριάκου Μητσοτάκη ο νομός Καβάλας δίνει 3 έδρες, από τις οποίες στα μέχρι στιγμής αποτελέσματα και πιο συγκεκριμένα, στα 80 από τα 287 εκλογικά τμήματα του νομού Καβάλας οι υποψήφιοι βουλευτές που φαίνεται να εκλέγονται είναι ο Νίκος Παναγιωτόπουλος, ο Γιάννης Πασχαλίδης και ο Μακάριος Λαζαρίδης.
Από την πλευρά του ΣΥΡΙΖΑ ο Σουλτάνα Ελευθεριάδου φαίνεται να προηγείται με σχετικά μικρή διαφορά από τον δεύτερο Δημήτρη Εμμανουηλίδη και θα έχει ενδιαφέρον μέχρι το τέλος της καταμέτρησης να δούμε ποιος θα πάρει τη θέση στην επόμενη Βουλή των Ελλήνων.