Σε αυτές τις οριακές ώρες που διέρχεται η Πατρίδα μας ,οι μάσκες έπεσαν και επιβεβαιώθηκε ποιοι είναι οι σκοποί των δανειστών, δικαιώνοντας όλα εκείνα τα σενάρια που έβλεπαν το φως της δημοσιότητας.
Οι δύσκολες πολιτικές επιλογές, χρειάζονται θάρρος και γνώση, πράγματα τα οποία υπηρετεί με συνέπεια ο Πρόεδρος του Κινήματος.
Η Συντονιστική Επιτροπή Π.Ε. Καβάλας δηλώνει την αμέριστη στήριξή της στον Πρόεδρο του κινήματος των Ανεξαρτήτων Ελλήνων και Υπουργό Άμυνας της Κυβέρνησης Πάνο Καμμένο και την διαπραγματευτική ομάδα.
Τέλος ευελπιστούμε και ευχόμαστε να βρεθεί η πρέπουσα και καλύτερη λύση για το Ελληνικό πρόβλημα και η Πατρίδα μας να βρει την θέση που της αξίζει. Θα πρέπει όλοι οι Ευρωπαίοι να γνωρίζουν ότι ”Όταν η γη κάποτε θα εκπνέει στο διάστημα, η τελευταία της λέξη θα είναι ΕΛΛΑΔΑ”.
Συντονιστική Επιτροπή
Π.Ε. Καβάλας