Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε ο 2ος πανελλήνιος διαγωνισμός BRAINOBRAIN στη Θεσσαλονίκη την Κυριακή 19 Μαρτίου 2023 στο Βελλίδειο συνεδριακό κέντρο, με τη συμμετοχή εκατοντάδων παιδιών από όλη την Ελλάδα.
Σκοπός του διαγωνισμού, όπως ανέφερε ο ιδρυτής του BrainoBrain κ. Anand Subramaniam, είναι τα παιδιά να επιδείξουν όλες τις ικανότητες που ανέπτυξαν παρακολουθώντας το πρόγραμμα Brainobrain, ένα σύστημα που τους εκπαιδεύει να χρησιμοποιούν και τα δύο ημισφαίρια του εγκεφάλου, προσφέροντας ασκήσεις οι οποίες εξασκούν εξίσου και τις δύο πλευρές ταυτόχρονα, τη λογική και τη δημιουργική πλευρά.
Βίλλυ Κονδυλίδου: Συγχαρητήρια από καρδιάς
Καλημέρα και Καλή Εβδομάδα #Brainobrain Stars.
Συγχαρητήρια από καρδιάς για τα βραβεία που κατακτήσατε στον 2ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό BrainObrain στο Βελλίδειο Συνεδριακό Κέντρο στη Θεσσαλονίκη.
Συγχαρητήρια στην Εταιρεία για την άριστη Διοργάνωση.
Μου λείψατε πάρα πολύ όλοι σας αλλά μια έκτακτη περιτονιτίδα με οδήγησε στο χειρουργείο και όχι στην Προγραμματισμένη Παρουσίαση που είχα σχετικά με το τι οφέλη έχουν τα παιδιά από το Βραβευμένο Πρόγραμμα Brainobrain και του NLP καθώς και της αντιμετώπισης της Διάσπασης Προσοχής από τον πρώτο μήνα
Και πλέον το Πρόγραμμα BrainObrain βρίσκεται και στην Καλαμαριά, Καισαρείας 23, βοηθώντας τα Αστέρια μας από 5 έως 15 ετών να αποκτήσουν Αυτοσυγκέντρωση, Ταχύτητα στο Διάβασμα και Αυτοπεποίθηση.
Βίλλυ Κονδυλίδου