Ανακοινώνεται ότι την Τετάρτη 2 Νοεμβρίου 2016, όλα τα Δημοτικά Σχολεία και Νηπιαγωγεία αρμοδιότητας της Δ/νσης Π.Ε. Καβάλας, όπως και όλης της χώρας, θα είναι κλειστά, λόγω των εκλογών των εκπαιδευτικών για την ανάδειξη αιρετών μελών των Υπηρεσιακών Συμβουλίων.
Για τη διευκόλυνση των εκλογέων και τη διασφάλιση της ευρύτερης δυνατής συμμετοχής τους, χορηγείται άδεια μίας ημέρας σε όλους τους εκπαιδευτικούς που θα ασκήσουν το εκλογικό τους δικαίωμα.
Από την Διεύθυνση Π.Ε. Καβάλας