Σώος εντοπίστηκε το μεσημέρι της Παρασκευής 29 Μαρτίου 2024, ο 34χρονος Χρήστος Θώμος, τα ίχνη του οποίου είχαν χαθεί από το πρωί της Τετάρτης 27 Μαρτίου 2024.
Τον 34χρονο βρήκαν στο βουνό, πάνω από τις Κορυφές του Δήμου Καβάλας θηροφύλακες της Κυνηγετικής Ομοσπονδίας Μακεδονίας-Θράκης οι οποίοι συμμετείχαν στις έρευνες και ειδοποίησαν αμέσως την Αστυνομία.
Ο νεαρός είναι εξαντλημένος, αλλά καλά στην υγεία του και μεταφέρθηκε για προληπτικούς λόγους στο Νοσοκομείο της Καβάλας.
Στη επιχείρηση εντοπισμού του συμμετείχαν η Αστυνομία, η Πυροσβεστική, μέλη της Ελληνικής Ομάδας Διάσωσης Καβάλας, θηροφύλακες και εθελοντές.