Γυναίκα 46 ετών έδωσε τέλος στη ζωή της πέφτοντας από τα βράχια στην θάλασσα, μπροστά στο παλιό νοσοκομείο της Καβάλας, γύρω στις 2.45 το μεσημέρι της Τρίτης.
Η γυναίκα, που καταγόταν από την Χρυσούπολη, έπασχε από ψυχολογικά προβλήματα και νοσηλευόταν στην Ψυχιατρική Κλινική του νοσοκομείου της Καβάλας, απ’ όπου είχε πάρει εξιτήριο πριν μερικές ημέρες.
Την γυναίκα εντόπισε διερχόμενος οδηγός και ειδοποίησε το ΕΚΑΒ. Κατά την μεταφορά της στο Γενικό Νοσοκομείο Καβάλας η 46χρονη κατέληξε.
Η 46χρονη είχε κάνει απόπειρα αυτοκτονίας και το 2005, όταν αυτοπυροβολήθηκε με κυνηγετικό όπλο.