Την καθιερωμένη εκδήλωση κοπής της βασιλόπιτας πραγματοποίησαν τα μέλη του Ροταριανού Ομίλου «Ο ΝΕΣΤΟΣ» για τρίτη συνεχή χρονιά στο σπίτι του ταμία κ. Σ. Καφά, ο οποίος επιμελήθηκε και το μουσικό μέρος της βραδιάς συνοδεύοντας τον λαϊκό τραγουδιστή Άρη Νικολαϊδη.
Με ποικιλία μεζέδων και με ένα ποτήρι κρασί στο χέρι τα μέλη του Ομίλου και φίλοι τους πέρασαν μια αξέχαστη βραδιά τραγουδώντας και χορεύοντας όπως εκείνοι τόσο καλά ξέρουν να περνούν όταν βρίσκονται όλοι μαζί παρέα.
Μεταξύ των προσκεκλημένων και ο τ. Διοικητής της Ροταριανής μας Περιφέρειας Κώστας Πετρίδης με την σύζυγό του Χρύσα, η οποία ήταν και η τυχερή της βραδιάς γιατί σ’ αυτήν έτυχε το κομμάτι της βασιλόπιτας με το νόμισμα. Για τον τυχερό της εκδήλωσης το δώρο ήταν το βιβλίο του Νίκου Καζαντζάκη «Ασκητική».
Στο χαιρετισμό του ο τ. Διοικητής εξήρε το κλίμα συναδέλφωσης και ομόνοιας που χαρακτηρίζει τον Όμιλο κάτι που αναγνωρίζεται αναμφίβολα απ’ όλους.