Συνάντηση με την Διοίκηση του Επιμελητηρίου και της Ομοσπονδίας Επαγγελματιών Βιοτεχνών Εμπόρων Νομού Καβάλας είχε το πρωί του Σαββάτου ο Διοικητής του ΟΑΕΕ Τάσος Πετρόπουλος στο Επιμελητήριο Καβάλας.
Ο αντιπρόεδρος του Επιμελητηρίου Καβάλας, Μάρκος Δέμπας και ο πρόεδρος της Ομοσπονδίας Επαγγελματιών – Βιοτεχνών και Εμπόρων Καβάλας, Γιάννης Παναγιωτίδης, έθεσαν υπόψη του Διοικητή τα ζητούμενα των επαγγελματιών που η υλοποίηση τους θα επιτρέψει στους ασφαλισμένους «να ανασάνουν».