Χωρίς τις αισθήσεις της ανασύρθηκε, τις απογευματινές ώρες της Τετάρτης, από την θαλάσσια περιοχή «ΣΚΑΛΑΣ ΣΩΤΗΡΟΣ» της Θάσου, 4χρονη αλλοδαπή.
Η ανωτέρω διεκομίσθη με ασθενοφόρο όχημα του ΕΚΑΒ στο Κέντρο Υγείας Πρίνου και της παρασχέθηκαν οι πρώτες βοήθειες και στη συνέχεια διεκομίσθη στο Γ.Ν. Καβάλας όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός της.
Προανάκριση διενεργείται από το Α’ Λιμενικό Τμήμα Θάσου του Κεντρικού Λιμεναρχείου Καβάλας, ενώ η παραγγέλθηκε στην Ιατροδικαστική Υπηρεσία Θράκης η διενέργεια νεκροψίας – νεκροτομής.