Ατυχή κατάληξη είχε το γαμήλιο γλέντι ενός ζευγαριού στην Καβάλα το μεσημέρι της Τετάρτης (16-1-2019).
Το ζευγάρι, μαζί με συγγενείς και φίλους, μετά την γαμήλια τελετή πήγαν σε ταβέρνα που βρίσκεται στο Εμπορικό Κέντρο της πόλης για την καθιερωμένη δεξίωση. Μετά το τέλος της δεξίωσης αποχώρησαν όλοι μαζί και κατευθύνθηκαν στις κυλιόμενες σκάλες. Εκεί μία γυναίκα γλίστρησε και πέφτοντας συμπαρέσυρε και άλλα άτομα. Αποτέλεσμα ήταν να τραυματιστούν 3 γυναίκες, ευτυχώς όχι σοβαρά.
Οι γυναίκες διακομίστηκαν με δύο ασθενοφόρα του ΕΚΑΒ στο νοσοκομείο της Καβάλας για την παροχή των πρώτων βοηθειών.
Να σημειωθεί ότι στο σημείο υπήρχε υπεύθυνος ασφαλείας, ο οποίος μόλις αντιλήφθηκε το συμβάν, διέκοψε την κίνηση στις κυλιόμενες σκάλες και έτσι αποφεύχθηκαν σοβαρότεροι τραυματισμοί.