Χωρίς τις αισθήσεις του ανασύρθηκε, τις πρωινές ώρες της Τετάρτης (18-7-2018), 77χρονος, από τη θαλάσσια περιοχή παραλίας «ΚΑΡΥΑΝΗΣ ΠΑΓΓΑΙΟΥ» Καβάλας.
Ο ανωτέρω διεκομίσθη με ασθενοφόρο όχημα του ΕΚΑΒ στο Γενικό Νοσοκομείο Καβάλας, όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός του.
Από το Κεντρικό Λιμεναρχείο Καβάλας, που διενεργεί την προανάκριση, παραγγέλθηκε η διενέργεια νεκροψίας-νεκροτομής, από την Ιατροδικαστική Υπηρεσία Θράκης.