Μακριά από τις έδρες τους αγωνίζονται οι δύο πρωτοπόροι του πρωταθλήματος της Α’ΕΠΣΚ.
Στη Νέα Καρυά ο ενισχυμένος σε μεταγραφικό επίπεδο Εθνικός, υποδέχεται τη Δόξα Θεολόγου που έχει πάρει τελευταία ανάσες στη βαθμολογία.
Ο Ορφέας είναι το φαβορί μέσα στο Χρυσοχώρι ενώ μεγάλης βαθμολογικής σημασίας είναι η αναμέτρηση στο Χαλκερό ανάμεσα στον Ατρόμητο και στον Φρίξο Πλατανοτόπου. Οι δυο ομάδες παλεύουν για την παραμονή. Στους Αντιφιλίππους ο τοπικός Μέγας υποδέχεται το Βύρωνα Καβάλας και το ματς έχει ενδιαφέρον αφού θα παίξουν δυο από τις καλύτερες ομάδες της κατηγορίας.
Αναλυτικά το πρόγραμμα.
Σάββατο 14.45’
Ηρακλής Καβάλας- Βρασίδας Νέας Περάμου 0-3 χωρίς αγώνα
Νέα Καρυά: Εθνικός Νέας Καρυάς- Δόξα Θεολόγου
Χρυσοχώρι: Απόλλων Χρυσοχωρίου- Ορφέας Ελευθερούπολης
Νέα Καρβάλη: Ναζιανζός Νέας Καρβάλης- ΑΕΚ
Κυριακή 12.30
Χαλκερό: Ατρόμητος Χαλκερού- Φρίξος Πλατανοτόπου
Κυριακή 14.45
Λιμενάρια: Αναγέννηση Λιμεναρίων- Κεραυνός Πέρνης
Βαθμολογία
Κεραυνός Πέρνης 38
ΑΕΚ 35
Βύρων 31
Βρασίδας Ν. Π 28
Μ. Α Αντιφιλίππων 26
Ορφέας Ελ 24
Νέα Καρβάλη 24
Δόξα Θεολόγου 22
Αναγέννηση Λιμεναρίων 21
Φρίξος Πλατανοτόπου 19
Εθνικός Νέας Καρυάς 15
Ατρόμητος Χαλκερού 11
Απόλλων Χρυσοχωρίου 6.
Δε συμμετέχει ο Ηρακλής Καβάλας.
Β` κατηγορία
1ος όμιλος
Σάββατο 14.45
Πανιώνιος Ξεριάς- Ποντιακός Ποντολιβάδου
Κυριακή 11.00
ΑΟ Ποταμιάς- Ποσειδώνας
Θεαγένης- Ολυμπιακός Καβάλας
Μυρμιδόνες- Αρης Πρίνου
ΠΑΟΚ Καβάλας- Αίας Παναγίας
Κυριακή 14. 45
Ατρόμητος Λεκάνης- Μαίανδρος Γέροντας
Κεραυνός Καλλιράχης- Αρης Πηγών
Βαθμολογία
Άρης Πηγών 36
Ολυμπιακός Καβάλας 30
Αρης Πρίνου 30
Ποσειδώνας 27
Θεαγένης 23
Πανιώνιος Ξεριάς 21
Μυρμιδόνες 20
ΠΑΟΚ Καβάλας 19
Ποταμιά 18
Ατρόμητος Λεκάνης 9
Ποντιακός Ποντολιβάδου 8
Μαίανδρος Γέροντας 7
Παναγία 3.
2ος όμιλος
Σάββατο 14.45
Αρης Ζυγού- Κεραυνός Ελευθερών
ΑΟ Κάρυανης- Δόξα Αμυγδαλεώνα
ΑΟ Ελαιοχωρίου- Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
Κυριακή 14.45
Ασπίδα Πολυστύλου- Κεραυνός Κρηνίδων
Μακεδονικός Αμισιανών- Αστέρας Φωλιάς
Παγγαιϊκός- Μ. Α Ορφανίου
ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα- Μ. Α Φιλίππων
Βαθμολογία
Κεραυνός Κρηνίδων 39
Μ. Α Φιλίππων 34
Βυζάντιο 30
Κεραυνός Ελευθερών 24
Παγγαιϊκός 24
Δόξα Αμυγδαλεώνα 23
Μ. Α Ορφανίου 20
Αρης Ζυγού 18
Αστέρας Φωλιάς 17
ΑΟ Κάρυανης 14
ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 13
Μακεδονικός Αμισιανών 12
Ασπίδα Πολυστύλου 5
ΑΟ Ελαιοχωρίου 4.
Γ` κατηγορία
Σάββατο 14.45
Καβάλα 2004- Κεραμωτή
Ατρόμητος Ακροβουνίου- Άρης Ακροποτάμου
Θράκη Γραβούνας- Παγγαίο 0-3 χωρίς αγώνα
Κυριακή 11.00
Φάρος Μαριών- Λύκοι
Κυριακή 14.45
Ηρακλής Μυρτοφύτου- Ελπίδες
Άγιος Λουκάς- ΑΕ Πιερέων
Βαθμολογία
Κεραμωτή 42
Καβάλα 2004 35
Αγιος Λουκάς 34
Ηρακλής Μυρτοφύτου 29
Ατρόμητος Ακροβουνίου 26
ΑΕ Πιερέων 25
Αρης Ακροποτάμου 22
Φάρος Μαριών 22
Παγγαίο 12
Λύκοι 6
Ελπίδες 1.
Δε συμμετέχει η Θράκη Γραβούνας.