Η Energean Oil & Gas συγχαίρει τον Παναγιώτη Τσοχαταρίδη, ο οποίος κατέλαβε την 3η θέση στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Kick Boxing WAKO Παίδων – Εφήβων, το οποίο διεξήχθη στο Σαν Σεμπαστιάν στην Ισπανία.
Η Energean βρέθηκε στο πλευρό του Παναγιώτη, χορηγώντας τα έξοδα μετάβασης του ίδιου στην Ισπανία, αναγνωρίζοντας τις μεγάλες και επίπονες προσπάθειες που η οικογένεια και ο ίδιος προσωπικά καταβάλλουν σε μία εποχή ιδιαίτερα δύσκολη όχι μόνο για τη νεολαία μας αλλά και για την ελληνική κοινωνία συνολικά.
Η Energean Oil & Gas στηρίζει τον Παναγιώτη Τσοχαταρίδη, θεωρώντας ότι η προσπάθειά του αποτελεί παράδειγμα προς μίμηση για τα παιδιά της Ελλάδας. Η διάκριση του Παναγιώτη αποδεικνύει τις μεγάλες δυνατότητες που η ελληνική νεολαία διαθέτει όταν παραμένει προσηλωμένη στους στόχους της και στους κανόνες του ευ αγωνίζεσθαι σε όλους τους στίβους στους οποίους συμμετέχει στην καθημερινή της ζωή.