Παρασκευή, 20 Μαΐου, 2022

2ο εργασιακό πρωτάθλημα μπάσκετ: Νίκες για Λιμενικούς και Café!

Ροή Ειδήσεων

Άρθρα & Απόψεις

Οικονομία

Εφημερίδα ΕΝΗΜΕΡΟΣ
Εφημερίδα ΕΝΗΜΕΡΟΣ
Έγκυρη και έγκαιρη ενημέρωση από την εφημερίδα της Καβάλας "ΕΝΗΜΕΡΟΣ" και το Kavala Web News
spot_img

Συνεχίζεται με αμείωτο ενδιαφέρον το 2ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης του Δήμου Καβάλας, με τα αποτελέσματα να έχουν ως εξής:

ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ Β.Φ.Λ. – ΛΙΜΕΝΙΚΟΙ.: 36 – 44

Διαιτητές: Κατρακάρης-Ανεστάκης

Δεκάλεπτα: 2-9, 13-9, 11-11, 10-15

ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ Β.Φ.Λ (Τρακάκης) Γρηγοριάδης 11, Αντωνιάδης 8, Μελαδιανός 7(1), Δεληγιαννάκης 6, Γιαγκούδης 2, Ντόρφμαν 2, Κοργιανόγλου, Βογιατζίδης, Τρακάκης.

ΛΙΜΕΝΙΚΟΙ (Γονατίδης) Κιομουρτζής 17(1), Αλεξανδρίδης 13, Κυριακού 6, Μουτσιάνας 4, Γονατίδης 4, Τοπάλογλου, Μαυρομμάτης.

CAFE 7CAFÉ 18-180 – ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ: 60 – 57

Διαιτητές: Κατρακάρης-Ανεστάκης

Δεκάλεπτα: 11-15, 10-13, 15-14, 24-15

CAFÉ 18-180 (Γεωργαλής) Σεφερίδης 16(2), Γεωργαλής 13(4), Γιαμαλίδης 10(2), Γιαννάκης 9, Χ’’Αναστασίου 9, Αραπίδης 3, Μησίνης, Θεοδωρής.

ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ (Γκόγκας) Παντέρμαλης 17, Τζατζάρης 12(2), Κογκαλίδης 11(1), Παράσχος 9(1), Τζαχάνης 8(2), Ζήσου, Ποταμιάνος, Σουλίδης, Καμπάνταης, Παπαγιάννης.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

Κυριακή 26/3/2017 (ΔΑΚ Αμυγδαλεώνα)

18:00 ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ- ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΚΑΒΑΛΑ OIL

20:00 ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ – ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΙ

Δευτέρα 27/3/2017 (ΔΑΚ Αμυγδαλεώνα)

19:00 ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΕΣ – ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ & ΕΜΠ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ

21:00 ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΙ – ΕΦΟΡΙΑΚΟΙ

ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

(Άρθρο 2, Παρ 3 και 4)

2.3. Το Πρωτάθλημα θα διεξαχθεί σε δύο ομίλους. Μετά τη λήξη της φάσης των ομίλων του πρωταθλήματος θα διεξαχθούν αγώνες play off ως εξής:

Οι τέσσερις πρώτοι κάθε ομίλου θα συναντηθούν μεταξύ τους:

A’ ΦΑΣΗ

Αγώνας 1: Α1 – Β4

Αγώνας 2: Β1 – Α4

Αγώνας 3: Α2 – Β3

Αγώνας 4: Β2 – Α3.

Β’ ΦΑΣΗ

Αγώνας 5: Νικητής Αγώνα 1 – Νικητής Αγώνα 4

Αγώνας 6: Νικητής Αγώνα 2 – Νικητής Αγώνα 3

Αγώνας 7: Ηττημένος Αγώνα 1 – Ηττημένος Αγώνα 4

Αγώνας 8: Ηττημένος Αγώνα 2 – Ηττημένος Αγώνα 3

Γ’ ΦΑΣΗ

Αγώνας 9: Νικητής Αγώνα 7 – Νικητής Αγώνα 8 (θέσεις 5 – 6)

Αγώνας 10: Ηττημένος Αγώνα 7 – Ηττημένος Αγώνα 8 (θέσεις 7 – 8)

Μικρός τελικός:

Αγώνας 11: Ηττημένος Αγώνα 5 – Ηττημένος Αγώνα 6 (θέσεις 3 – 4)

Μεγάλος τελικός:

Αγώνας 12: Νικητής Αγώνα 5 – Νικητής Αγώνα 6 (θέσεις 1– 2)

Οι ομάδες που θα καταλάβουν σε κάθε όμιλο τις θέσεις 5 έως 10 θα αγωνισθούν μεταξύ τους σε ένα αγώνα για την τελική κατάταξη (θέσεις 9 έως 20).

2.4. Σε περίπτωση ισοβαθμίας των ομάδων, για τη σειρά κατάταξής τους ισχύει ο Κανονισμός της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης.

Γιώργος Νελόπουλος

spot_img
spot_img

Διαφημίσεις