Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

Α.Ο. “ΚΑΒΑΛΑ”: Ισοπαλία με την Καλαμαριά στο “Ανθή Καραγιάννη” 1 – 1

Ημέρα:

spot_img

Δύο βαθμούς άφησε χθες στο «Ανθή Καραγιάννη» ο ΑΟΚ με αντίπαλο τον Απόλλωνα Καλαμαριάς. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με πέναλτι στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων διαμορφώνοντας το τελικό 1 – 1.

Η Καβάλα άνοιξε το σκορ στο 35′ με τον Χάρη Παππά και με αυτό το σκορ έληξε το πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΟΚ προσπάθησε να κρατήσει το 1 – 0 και τα κατάφερε μέχρι το τέλος της κανονικής διάρκειας του αγώνα. Όμως στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Γεωργίου κέρδισε πέναλτι που κέρδισε ο Γεωργίου, που το εκτέλεσε ο Μωυσίδης κάνοντας το τελικό 1 – 1.

Συνθέσεις

ΚΑΒΑΛΑ: Αθανασίου, Σταματόπουλος, Κυριακίδης, Τουμανίδης, Δέντσας, παληγεώργος, Παππάς (79′ Ασημάκης), Μπάτζιος, Γιαλαμής, Δουμάνης, Πτηνόπουλος.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ: Κωνσταντίνου, Πολιανίδης, Αγτζίδης, Νταμαρλής, Μωυσίδης, Πάλλα (80\ Βιλανάκης), Μήτσικας (71′ Γεωργίου), Τσουκάνης, Κανούλας (65′ Παπαδόπουλος), Ζαννέτου, Ευσταθίου.

Τα αποτελέσματα:

Τα αποτελέσματα: της 26ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ΄Εθνικής ήταν τα εξής:

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος- Απόλλων Κρύας Βρύσης 1-2

Καμπανιακός- Θύελλα Φιλώτα 3-1

Ηρακλής Αμπελοκήπων- Νέστος Χρυσούπολης 0-1

ΑΟ Καβάλα- Απόλλων Καλαμαριάς 1-1

Άρης- Κοζάνη 5-1