Σπουδαία νίκη πέτυχε ο Αετός Ορφανού στο γήπεδο της Ξάνθης. Η ομάδα του Δημήτρη Σίτσα επικράτησε του Ορφέα με 2-4, συνεχίζοντας την εκπληκτική τους πορεία.
Τα γκολ: 4΄ Χιντ Ιμερ 1-0, 28΄ Δουμάνης 1-1, 41′ Τζαμπέγια το 1-2, 57′, Β. Καραγκιόζης 2-2, 63΄ Δούμπλατζης 2-3, 93΄ Σαββατιανός 2-4.
Οι συνθέσεις
Ορφέας: Ρούφος, Τζαμπάζ, Κατρανίτσας 46` Μουμίνογλου , Μαλαδένης, Μακράκης 83` Χατζήπαππας , Μαυρόπουλος, Καραγκιοζίδης Β., Τορομανίδης 46` Ξαντινίδης , Χιντ Ιμέρ, Καραγκιοζίδης Ι., Πασχαλάκης.
Αετός: Τοπαλίδης, Παυλίδης, Κάπατζης , Κωνσταντινίδης, Μαυρομάτης, Καραγιαννίδης, Ελέζι 80` Σαλπιγγίδης, Τζαμπέγια Ε., Τζαμπέγια Γ 63` Δούμπλατζης, Δουμάνης 77` Σαββατιανός, Ευκαρπίδης 53` Μαυρίδης.
Λευκή ισοπαλία (0-0) για Νέστο
Λευκή ισοπαλία (0-0) για τον Νέστο στην Ηράκλεια με τον Μ. Α Καρπερής. Οι δύο ομάδες έχασαν ευκαιρίες και μοιράστηκαν τους βαθμούς.
Συνθέσεις:
Μ.Α. Καρπερής: Κασίμης, Παπανικολάου, Νέδος, Μάνος (83′ Γκάλιος Ν.), Ζάντσος, Αγγελίδης, Τουνουσίδης, Μπίντσης (74′ Μαυρουδής), Κυρικτσής (88 Κούτλας, Μπάρδας.
Νέστος Χρυσούπολης: Αθανασίου, Μπαντάνης, Φραγκούλης, Χούσινετς, Ναουμίδης, Φαμπιόλ (46′ Κρολ), Τσάκωνας, Κοβάτσης, Παπαδόπουλος (53′ Τσανακτσόγλου), Μαϊδανός (68′ Αϊβάζογλου).