Προβληματισμός επικρατεί στις τάξεις των φιλάθλων της Καβάλας, αφού οι 500 θέσεις του γηπέδου του Ορφανού, όπου θα διεξαχθεί το ντέρμπι με τον Αετό, είναι πολύ λίγες και ουδείς γνωρίζει τι θα γίνει…
Το γεγονός πως ο ΑΟΚ φιγουράρει στην 1η θέση της Γ’ Εθνικής θα ωθήσει πολλούς οπαδούς του να μετακινηθούν εκεί και λογικό είναι η Αστυνομία να έχει μπροστά της έναν γρίφο να λύσει.
Παπαδόπουλος: «Να συνεχίσουμε να ήμαστε συγκεντρωμένοι…»
Ο αρχηγός του ΑΟΚ, Γρηγόρης Παπαδόπουλος, τονίζει πόσο σημαντικό είναι όλοι είναι να μείνουν συγκεντρωμένοι: «Κλειδί είναι να είμαστε συγκεντρωμένοι. Ναι, μας ενδιαφέρει εύλογα η άνοδος, αλλά είναι μακροπρόθεσμος στόχος, προέχει η νίκη κάθε Κυριακή.
Αυτό υποσχόμαστε στον κόσμο, ότι θα δίνουμε το 100% και χρειαζόμαστε την αγκαλιά τους, τη βοήθεια, δε γίνεται μόνοι.
Μου άρεσε η ενθάρρυνση με τους Προσκυνητές, σε μια χαμένη ευκαιρία μας χειροκρότησαν.
Είμαστε μια δημιουργική ομάδα, με κατοχή, φάσεις, κερδισμένες μονομαχίες. Παίξαμε με κάποιες δυνατές ομάδες, μόνη κακή παρένθεση ήταν στο Παραλίμνιο.
Είναι μεγάλο δέλεαρ για όλους αυτή η βαριά φανέλα και οδηγός το σήμα! Πολλοί νεαροί ντόπιοι ζουν το όνειρό τους, είναι πηγή έμπνευσης το καραβάκι. Όλοι θέλουμε να μη χαθεί η ευκαιρία και να δείξουμε ότι είμαστε οι κατάλληλοι να σηκώσουμε το βάρος.
Όλοι μεταμορφώνονται. Ατού είναι το ταλέντο στο ρόστερ, δεν είναι τυχαίοι παίκτες, ενώ έχουμε και έμπειρους».
Γ.Ν.