Ο Αετός Ορφανού ήταν ο νικητής του τοπικού ντέρμπι με τον ΑΟΚ το απόγευμα της Κυριακής (19-11- 2017) στο κατάμεστο γήπεδο του Οφρυνίου. Η γηπεδούχος ομάδα πέτυχε το νικητήριο γκολ στο 35` με σουτ του Δούμπλατζη και με αυτό το σκορ έληξε ο αγώνας.
Ο ΑΟΚ εμφανίστηκε μέτριος, σε αντίθεση με τον Αετό που έπαιξε με πάθος και δύναμη και δίκαια πήρε τους 3 βαθμούς της νίκης.
Οι συνθέσεις των ομάδων:
Αετός: Τοπαλίδης, Παυλίδης, Κάπατζης, Κωνσταντινίδης, Μαυρομάτης, Στογιάνοφ, Ελέζι 89` Ευκαρπίδης, Φ. Τσαπέγια, Δούμπλατζης 60` Μπαμπατζάνης, Δουμάνης 84` Ράνος, Αποστολίδης 72` Γ. Τσαπέγια.
ΑΟΚ: Δήμιζας, Γιαλαμούδης 46` Αδαμάκης, Λυμπεράκης 46` Μπλιός, Παπαστεριανός, Αλιατίδης, Ψάλτης, Παπαδόπουλος, Σέχου, Κεϊτά 63` Θωμαϊδης, Ρομπέρ 78` Ζαρωτιάδης, Βαλαβανόπουλος.