Εξαιρετική ήταν η συμμετοχή και των 2 ομάδων από την Καβάλα στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα μπάσκετ βετεράνων που διεξήχθη από την Παρασκευή 26 ως και την Κυριακή 28 Μαΐου στη Λάρισα, καθώς τόσο η ομάδα +40 όσο και η +50 κατέκτησαν τη 2η θέση στην κατηγορία τους.
Συγκεκριμένα, τα αποτελέσματα της ομάδας +40 ήταν τα εξής:
1η μέρα
ΚΟΜΟΤΗΝΗ – ΚΑΒΑΛΑ 55-80
2η μέρα
ΛΑΡΙΣΑ – ΚΑΒΑΛΑ 52-74
3η μέρα (τελικός)
ΕΚ ΑΘΗΝΑ – ΚΑΒΑΛΑ 62-55
Τα αποτελέσματα της ομάδας +50 ήταν τα εξής:
1η μέρα
ΛΑΡΙΣΑ – ΚΑΒΑΛΑ 47-50
2η μέρα
ΚΑΒΑΛΑ – ΑΘΗΝΑ 2 64-53
3η μέρα (τελικός)
ΚΑΒΑΛΑ – ΑΘΗΝΑ 1 52-66.
Ο ένας εκ των πρωταγωνιστών, Στέλιος Σχοινάκης ανέφερε: «Άλλο ένα πανέμορφο μπασκετικό ταξίδι παρέα με αγαπημένους φίλους, εραστές του αθλήματος έφτασε στο τέλος του!!! Απίστευτες στιγμές κι ατελείωτες ώρες μπασκετοκουβέντας με παλιούς φίλους από πολλές πόλεις!! Ευχαριστούμε τη Λάρισα για την διοργάνωση κι ιδιαίτερα τον καλό μας φίλο Αριστοτέλης Παπαναστασίου που ήταν δίπλα μας σε οποιαδήποτε ανάγκη μας!!!»
Γιώργος Νελόπουλος