Απίστευτο και όμως… Καβαλιώτικο! Ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή…
Την Τρίτη το πρωί στο Δικαστικό Μέγαρο της Καβάλας θα εκδικάζονταν τα ασφαλιστικά μέτρα της απερχόμενης διοίκησης της ΕΠΣ Καβάλας κατά την νέας διοίκησης του Μιχάλη Παπαδόπουλου.
Όμως, «Γύρω στις 09.30’ υπήρξε τηλεφώνημα για βόμβα και όλοι φύγαμε άρον-άρον από τα Δικαστήρια», μας είπε ο πρώην πρόεδρος, Στάθης Ευσταθιάδης. Μετά τις 15.00’ και αφού η… «βόμβα» εξουδετερώθηκε ξεκίνησε πάλι η διαδικασία των ασφαλιστικών μέτρων της παράταξης Ευσταθιάδης. Την Παρασκευή οι δικηγόροι των δύο παρατάξεων θα καταθέσουν υπομνήματα και το επόμενο 15ημερο θα βγει η οριστική απόφαση σύμφωνα με δημοσιογραφικές πληροφορίες, που τόσες βδομάδες ταλανίζει το τοπικό ποδόσφαιρο.
Γ. Νέλ.