Τρίτη, 24 Μαΐου, 2022

Ε.Π.Σ.ΚΑΒΑΛΑΣ: Αναβληθέντα παιχνίδια και αγώνες στην Κ-14

Ροή Ειδήσεων

Άρθρα & Απόψεις

Οικονομία

Γιάννης Σιαπέρας
Γιάννης Σιαπέρας
Έγκυρη και έγκαιρη ενημέρωση από την εφημερίδα της Καβάλας "ΕΝΗΜΕΡΟΣ" και το Kavala Web News
spot_img

Τα νέα της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας έγιναν γνωστά με δελτίο τύπου που εξέδωσε και αναφέρει τα εξής:

  1. Ο ποδοσφαιρικός αγώνας ΘΕΑΓΕΝΗΣ ΘΑΣΟΥ-ΑΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ θα διεξαχθεί ώρα 15:30 αντί στις 11:00 πμ που αρχικά είχε ορισθεί.
  2. Ο ποδοσφαιρικός αγώνας ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΜ/ΡΙΩΝ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΡΥΣ/ΡΙΟΥ θα αρχίσει ώρα 2:45 μμ αντί στις 4:30 μμ που αρχικά είχε ορισθεί.
  3. Την Τετάρτη 30-3-2016 θα διεξαχθούν οι από αναβολή παρακάτω αγώνες:
17:00 ΟΙ ΛΥΚΟΙ ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΑΤΟΥ
17:00 ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ
17:00 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΚΡ/ΝΙΟΥ ΜΑΚ/ΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΣΣΑΣ
  1. Παρακαλούνται όλα τα σωματεία να εξοφλήσουν τις οφειλές τους προς την ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ που προέρχονται από τιμωρίες.
  2. Ενημερώνουμε τα σωματεία μας ότι μετά τη διεξαγωγή και των υπολοίπων αναβληθέντων αγώνων του πρωταθλήματος [Κ-14] που θα ολοκληρωθεί το Σαββατοκύριακο 26-27 Μαρτίου 2016 θα επικυρωθεί η τελική βαθμολογία και θα προκριθούν στην επόμενη φάση οι τέσσερεις [4] πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο. Στην περίπτωση που δεν διεξαχθεί κάποιος αγώνας από τους αναβληθέντες αγώνες θα θεωρηθεί ως μη διεξαχθείς με υπαιτιότητα και των δύο ομάδων (όταν βέβαια δεν έχουμε παραίτηση της μίας από τις δύο ομάδες, οπότε και κατακυρώνεται υπέρ της αντίπαλης ομάδας).
  3. Η Β’ φάση θα διεξαχθεί ως ακολούθως:

Σάββατο 9-4-2016

ΟΜΑΔΕΣ ΑΓΩΝΑΣ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ
1ος Α’ ομίλου 3ος Β’ ομίλου (α) Ανθουλάκη 10:30
2Ος Α’ ομίλου 4ος Β’ ομίλου (β) Ανθουλάκη 11:45
3ος Α’ ομίλου 1ος Β’ ομίλου (γ) ΑΚ Καβαλα 04 10:30
4ος Α’ ομίλου 2ος Β’ ομίλου (δ) ΑΚ Καβαλα 04 11:45

Οι ομάδες θα διεκδικήσουν μία από τις θέσεις 1-8.

 

 

Η Γ’ φάση θα διεξαχθεί ως ακολούθως:

Κυριακή 17-4-2016

ΟΜΑΔΕΣ ΑΓΩΝΑΣ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ
Νικητής (α) Νικητής (γ) (Α) Ανθουλάκη 10:30
Νικητής (β) Νικητής (δ) (Β) Ανθουλάκη 11:45

Οι ομάδες θα διεκδικήσουν μία από τις θέσεις 1-4.

ΟΜΑΔΕΣ ΑΓΩΝΑΣ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ
Ηττημένος (α) Ηττημένος (γ) (Γ) ΑΚ Καβάλα 04 10:30
Ηττημένος (β) Ηττημένος (δ) (Δ) ΑΚ Καβάλα 04 11:45

Οι ομάδες θα διεκδικήσουν μία από τις θέσεις 5-8.

Η τελική φάση θα διεξαχθεί ως ακολούθως:

ΟΜΑΔΕΣ θΕΣΕΙΣ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ
Νικητής (Α) Νικητής (Β) 1-2 * *
Ηττημένος (Α) Ηττημένος (Β) 3-4 * *
Νικιτής (Γ) Νικητής (Δ) 5-6 * *
Ηττημένος (Γ) Ηττημένος (Δ) 7-8 * *

*Ημερομηνία, ώρα και γήπεδο θα ορισθούν.

Για τυχόν διευκρινήσεις, απορίες σας και για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία μπορείτε να επικοινωνείτε με την αρμόδια επιτροπή.

  1. Η Πειθαρχική Επιτροπή επέβαλε τις παρακάτω ποινές:

α) Ποινές ποδοσφαιριστών

ΚΕΧΑΓΙΑΣ Ε ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘ/ΛΗΣ 1 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΥΡΙΑΤΖΗΣ Π ΘΕΑΓΕΝΗΣ ΘΑΣΟΥ 2 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ Ο ΑΣΠΙΣ ΠΟΛΥΣΤΙΛΟΥ 1 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΚΑΜΝΟΣ Κ ΑΣΠΙΣ ΠΟΛΥΣΤΥΛΟΥ 2 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ
ΣΑΜΩΛΗΣ Ε ΠΑΓΓΑΙΟ 1 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΛΟΛΙΑΣ Ν ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΠΟΝΤ/ΔΟΥ 1 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΤΡΑΓΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ Κ ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν ΠΕΡΑΜΟΥ 1 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

β) Ποινές Σωματείων-Παραγόντων-Προπονητών

ΠΕΤΚΑΣ Α.(ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ) ΑΕ ΚΑΒΑΛΑΣ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΠΙΠΛΗΞΗ.

ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΚΡ/ΝΙΟΥ -2 ΒΑΘΜΟΙ ΠΕΡ 2015-2016 ΚΑΙ -2 ΒΑΘΜΟΙ ΠΕΡ 2016-2017.

ΤΡΑΓΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ Π.(ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ) ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΠΙΠΛΗΞΗ.

ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ-2 ΒΑΘΜΟΙ ΠΕΡ 2015-2016 ΚΑΙ -2 ΒΑΘΜΟΙ ΠΕΡ 2016-2017.

ΙΩΑΝΝΟΥ ΣΤ.(ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ) ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν ΠΕΡΑΜΟΥ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΠΙΠΛΗΞΗ.

ΣΚΟΡΔΑΣ Ν.(ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ) ΕΘΝΙΚΟΣ Ν ΚΑΡΥΑΣ [50] ΕΥΡΩ ΧΡΗΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΚΑΙ ΑΥΣΤΗΡΗ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΠΙΠΛΗΞΗ.

 

spot_img
spot_img

Διαφημίσεις