Κυριακή, 28 Νοεμβρίου, 2021

Ποιοι εκλέγονται στη διοίκηση του Εργατικού Κέντρου Καβάλας

Ροή Ειδήσεων

Άρθρα & Απόψεις

Οικονομία

Εφημερίδα ΕΝΗΜΕΡΟΣ
Έγκυρη και έγκαιρη ενημέρωση από την εφημερίδα της Καβάλας "ΕΝΗΜΕΡΟΣ" και το Kavala Web News

Στις 23/10/2021, ημέρα Σάββατο και από ώρες 17:30 μέχρι 24:00, στην αίθουσα Γενικών Συνελεύσεων του Εργατοϋπαλληλικού Κέντρου Ν. Καβάλας έγιναν οι αρχαιρεσίες του Εργατοϋπαλληλικού Κέντρου Ν. Καβάλας για την ανάδειξη 15μελούς Διοικητικού Συμβουλίου, 5μελούς Εξελεγκτικής Επιτροπής και Αντιπροσώπων στη Γ.Σ.Ε.Ε. (Γενική Συνομοσπονδία Εργατών Ελλάδος).

Τα αποτελέσματα που προέκυψαν από τις αρχαιρεσίες είναι τα παρακάτω:

Η παράταξη ΠΑΝΚΑΒΑΛΙΩΤΙΚΗ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ Ν. ΚΑΒΑΛΑΣ πήρε 82 ψήφους και εξέλεξε 13 μέλη στο Διοικητικό Συμβούλιο και 4 μέλη στην Εξελεγκτική Επιτροπή. Εξέλεξε και τους 4 αντιπροσώπους στη Γ.Σ.Ε.Ε. με 73 ψήφους (όλες – δεν υπήρχε άλλο ψηφοδέλτιο από άλλη παράταξη).

Η παράταξη ΤΑΞΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ πήρε 11 ψήφους και εξέλεξε 1 μέλος στο Διοικητικό Συμβούλιο και 1 μέλος στην Εξελεγκτική Επιτροπή.

Η παράταξη ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ πήρε 6 ψήφους και εξέλεξε 1 μέλος στο Διοικητικό Συμβούλιο.

Από την παράταξη ΠΑΝΚΑΒΑΛΙΩΤΙΚΗ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ Ν. ΚΑΒΑΛΑΣ εκλέγονται κατά αλφαβητική σειρά οι παρακάτω:

ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ:

  • Ασλανίδης Χρήστος
  • Βαξεβάνη Αγαθονίκη
  • Μάρκεν Ανδρέας
  • Μουζαλιώτης Δημήτριος
  • Μουρατίδης Γεώργιος
  • Μπουντρούδης Βασίλειος
  • Ποδάρας Κωνσταντίνος
  • Στοϊκίδης Αθανάσιος
  • Στρουμπούλη Φωτεινή
  • Τσουρή Μαρία
  • Τσούτσα Σταματία
  • Χαβιαρόπουλος Παύλος
  • Χάλικας Κωνσταντίνος

ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

  • Δημητριάδου Άννα
  • Μαλθακός Αντώνιος
  • Ντούβαλη Σοφία
  • Παπούλας Κωνσταντίνος (κατόπιν κλήρωσης μεταξύ Παλαμιδά Ευάγγελου και Παπούλα Κωνσταντίνου)

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΣΤΗ Γ.Σ.Ε.Ε. (Γενική Συνομοσπονδία Εργατών Ελλάδος)

  • Ασλανίδης Χρήστος
  • Βερβερίδου Ιωάννα
  • Τσούτσα Σταματία
  • Χαβιαρόπουλος Παύλος

Από την παράταξη ΤΑΞΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ εκλέγονται:

ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ:

  • Γιαγκίδης Ιωάννης

ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ:

  • Χατζητοπαλούδη Σταυρούλα

Από την παράταξη ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ εκλέγεται:

ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ:

  • Παπαδόπουλος Βασίλειος

 

Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΟΥΣΑ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ

ΤΣΟΥΤΣΑ ΣΤΑΜΑΤΙΑ

spot_img

Διαφημίσεις