Ένας σκύλος ανασύρθηκε σώος από πηγάδι έξι μέτρων στο Περιγιάλι της Καβάλας, το βράδυ της Τετάρτης.
Το άτυχο ζώο είχε πέσει σε πηγάδι έξι μέτρων πριν αρκετές ημέρες και το αντιλήφθηκε κάτοικος της περιοχής ο οποίος βρέθηκε στο σημείο και άκουσε το σκυλί να γρυλλίζει. Αμέσως ενημερώθηκε η Πυροσβεστική, η οποία με Πυροσβέστες και με την συνδρομή των δύο μελών του Συλλόγου Καταδρομών Καβάλας «Μέγας Αλέξανδρος» τον Κώστα Γιτίσογλου και τον Παρασκευά Ατζεμιδάκη ανέσυραν ζωντανό το άτυχο ζώο.
Οι κάτοικοι της συνοικίας διαμαρτύρονται επειδή υπάρχουν πολλά πηγάδια στην περιοχή τα οποία είναι σκεπασμένα με χόρτα και αποτελούν κίνδυνο για τους ίδιους, αλλά και για τους αθλητές της Ακαδημίας του ΑΟΚ που προπονούνται καθημερινά στο γήπεδο, το οποίο βρίσκεται κοντά στα πηγάδια.