Ένας 24χρονος φοιτητής από την Καβάλα έχασε την ζωή του όταν η μοτοσικλέτα στην οποία επέβαινε συγκρούστηκε με επιβατικό αυτοκίνητο που οδηγούσε αλλοδαπός.
Το δυστύχημα συνέβη στην Ε.Ο. Καβάλας – Ν. Περάμου, στο ύψος της Νέας Ηρακλείτσας στις 1.30 τα ξημερώματα της Πέμπτης 8/7/2021.
Το δελτίο της Αστυνομίας
Την 8-7-2021 και ώρα 01.25, στην επαρχιακή οδό Καβάλας – Νέας Περάμου, δίκυκλη μοτοσικλέτα που οδηγούσε 22χρονος ημεδαπός και επέβαινε 24χρονος ημεδαπός συγκρούσθηκε πλάγια με Ι.Χ.Ε. αυτοκίνητο που οδηγούσε 66χρονος αλλοδαπός, με αποτέλεσμα τον θανάσιμο τραυματισμό του 24χρονου και τον τραυματισμό του 22χρονου. Προανάκριση για τα αίτια και τις συνθήκες του ατυχήματος διενεργεί το Τμήμα Τροχαίας Καβάλας.
(φωτογραφία αρχείου)