Κυριακή, 8 Σεπτεμβρίου, 2024
spot_img

Την ήττα γνώρισε ο ΑΟΚ στις καθυστερήσεις με 1-0 στον Θεσπρωτό (Αποτελέσματα-Βαθμολογία)

Ημέρα:

Για αλλοίωση αποτελέσματος κάνουν λόγο όσοι βρέθηκαν στον αγώνα Θεσπρωτός – Καβάλα, καθώς δεν του δόθηκε πέναλτι στο 91ο λεπτό και στο 93ο δέχτηκε γκολ με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα έπειτα από 9 αγωνιστικές.

Η Καβάλα απομακρύνθηκε κι άλλο από τις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας καθώς η διαφορά με τα Τρίκαλα είναι στους 10 βαθμούς. Για την ιστορία οι ομάδες αγωνίστηκαν με τους:

Θεσπρωτός (Χουάν Ραμόν Ρότσα): Κινάλης, Ζούρκος, Κολλάς, Σερβιλάκης, Καρβούνης, Κοντοές, Vukomanovic (Καζβιρόπουλος 68’), Κωνσταντακόπουλος, Μπίκας (Δημητρούλας 81’), Ευθυμίου (Κωνσταντίνου 78’), Ramirez

Π.Α.Ε. Α.Ο “ΚΑΒΑΛΑ 1965” (Παύλος Δερμιτζάκης): Δήμιζας, Καζαντζίδης, Μαϊδανός, Στίκας, Παπαστεριανός, Κέρθι, Θωμαϊδης (Μελισσόπουλος 76’), Ορφανίδης, Παπαδόπουλος (Οκάν 66’), Σκαθαρούδης (Ορφανίδης 59’), Μαρκόπουλος.