Σάββατο, 27 Ιουλίου, 2024
spot_img

Ήττα με 0-6 για τον ΑΟΚ από την Ξάνθη

Ημέρα:

Ήττα με 0-6 για τον ΑΟΚ, ο οποίος το απόγευμα της Τετάρτης (24/11) υποδέχτηκε τη Ξάνθη στο «Ανθή Καραγιάννη» που στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Super League 2.

Η τοπική ομάδα ξεκίνησε τον αγώνα με 10 παίκτες, καθώς ο Ταχτατζίδης που συμπεριλήφθηκε στην 11αδα, είχε υποχρεώσεις με τη σχολή που φοιτά και έπρεπε να παρακολουθήσει διαδικτυακά το μάθημα του. Έτσι μπήκε στο γήπεδο στο 17ο λεπτό και μέχρι τότε η ομάδα αγωνιζόταν με 10 παίκτες.

Η Ξάνθη πέτυχε 5 γκολ μέχρι τη συμπλήρωση του ημιώρου με τους Δημητριάδη, Ιμπραίμι 2, Γκινσάρι και Φαζό, ενώ στην επανάληψη ο Πλατέλας διαμόρφωσε το τελικό 0-6.
Να σημειωθεί ότι η Ξάνθη από το 55ο λεπτό έπαιζε με 10 παίκτες, αφού έκανε τις 5 αλλαγές στο ημίχρονο και όταν ο Κρητικός τραυματίστηκε στο 55ο λεπτό, δεν μπορούσε να αντικατασταθεί.

Οι συνθέσεις
Καβάλα: Παπαποστόλου, Θαλασσινός, Γιαννακός, Χατζηγεωργίου, Παπαδόπουλος, Κλεπουσνιώτης, Δραγανίδης, Μπουτζατζάς, Λαμπαδίτης, Καμαρίδης, Ταχτατζίδης.

Ξάνθη: Ίτσο, Θυμιάνης, Παπάζογλου (46′ Μιχαήλ), Κρητικός, Δεληγιαννίδης, Φαζός, Ουνγιαλίδης (46′ Μπάτζιος), Γκουνσάρι (46′ Τσιλιγγίρης), Ιμπράιμι (46′ Διαμαντόπουλος), Μονρόουζ (46′ Πλατέλλας), Δημητριάδης.