Κυριακή, 8 Σεπτεμβρίου, 2024
spot_img

ΚΑΒΑΛΑ-ΧΟΛΑΡΓΟΣ 65-69: Αδίκησε τον εαυτό της η Καβάλα BC…

Ημέρα:

Αδίκησε τον εαυτό της η ΚΑΒΑΛΑ BC χάνοντας το ρόζ φύλλο μέσα από τα χέρια της στην Καλαμιτσας (65-69) με τον Χολαργό.

Παρ ότι οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω στο σκόρ με 17-26 απο το πρώτο δεκάλεπτο και 29-41 στο ημίχρονο, παίζοντας ένα πολυ καλό δεύτερο ημίχρονο σταδιακα μείωσαν το σκορ σε 51-54 στο τέλος του 3ου δεκαλέπτου και στα 6′.40” του 4ου ισοφάρισαν για πρώτη φορά σε 58-58 ενώ με τον εκπληκτικό Μανούσο αρχικά πέρασαν μπροστα με 60-58 και στη συνέχεια προηγήθηκαν και με +4, αλλα στις κρίσιμες επιθετικές επιλογές στο τέλος δεν είχαν καθαρο μυαλο και πέταξαν τη νίκη μέσα απο τα χέρια τους…

ΟΙ ΣΥΝΘEΣΕΙΣ:

ΚΑΒΑΛΑ: Ετινόζα 9(1), Κελαίδης 5(1), Μάζουρτσακ 4, Μανούσος 19(1), Κυριακού, Κουμλέλης, Γκέλιος 13, Μούκας 5, Αναστασάκης, Σκλήβας 9.

Χολαργός: Αγγελόπουλος 6(1), Μιλόσεβιτς 20, Μποχωρίδης 9(1), Τζακόπουλος, Καλλινικίδης 3(1), Μοτσενίγος 12(2), Τσιάκος 6, Γκίλχιρστ.