H φετινή κοπή της βασιλόπιτας της Λέσχης Φιλάθλων Καβάλας, επισκιάσθηκε από το χαμό του φροντιστή επί 20 ετών του Α.Ο.ΚΑΒΑΛΑ, Αποστόλη Χατζησάββα.Παρουσία της δημάρχου Καβάλας, Δήμητρας Τσανάκα, του προέδρου του δημοτικού συμβουλίου, Γιώργου Γραμμένου, του αντιδημάρχου Αθλητισμού, Γιώργου Φιλόσογλου, του προέδρου του ΔΗΠΕΘΕ Καβάλας, Πέτρου Πετρόπουλου, των Παλαιμάχων του ΑΟΚ, σύσσωμων των τμημάτων ποδοσφαίρου του ΑΟΚ, αλλά και της Καβάλα B.C., παρών και ο αντιπρόεδρος της, Βαγγέλης Παππάς, πραγματοποιήθηκε στο «ΟΣΚΑΡ», η τελετή στη διάρκεια της οποίας βραβεύτηκε ο επιθετικός του ΑΟΚ, Γιώργος Λίτσκας, για το καλύτερο γκολ το 2016 (το ψαλιδάκι με τον Καμπανιακό), παρουσιάστηκε η καλύτερη ενδεκάδα όλων των εποχών στην 52χρονη ιστορία του συλλόγου, που αναδείχθηκε έπειτα από ψηφοφορία (απαρτίζεται από τους: Τσανάκαλη, Βακιρτζή, Ντουγκλάο, Καπετανίδη, Καραμπετάκη, Πεγκλή, Μάλλιο, Ζαγοράκη, Παρίδη, Πις και Παπανδρέου), ενώ βραβεύτηκε και ο φροντιστής της Καβάλα B.C., Αντώνης Κρίτος, για την πολυετή προσφορά του στην ομάδα.
Οι πάντες λύγισαν και τα δάκρυα κύλισαν στην αίθουσα, όταν στην οθόνη του κινηματογράφου έπαιξε ολιγόλεπτο βίντεο που τράβηξε έξω από τα αποδυτήρια του ΑΟΚ, ο πρώην πρόεδρος της ΛΦΚ, Μιχάλης Σωτηρόπουλος, με τον εκλιπόντα Αποστόλη Χατζησάββα….
*** Το φλουρί στη μεγάλη πίτα βρέθηκε στο κομμάτι της θεραπευτικής μονάδας «ΣΤΗΡΙΞΙΣ» και τυχερός στα πιτάκια ήταν ο καλαθοσφαιριστής της Καβάλα B.C., Χριστόφορος Κελαϊδής.
Γιώργος Νελόπουλος