Οι Παλαίμαχοι του Α.Ο.Κ., μπαίνουν σε ποδοσφαιρική δράση με δύο φιλικά παιχνίδια που πρόκειται να δώσουν τις επόμενες ημέρες.
Το πρώτο φιλικό θα διεξαχθεί τη Δευτέρα 15 Ιουνίου στις 6 και μισή το απόγευμα στο γήπεδο του Μυρτοφύτου με αντίπαλο τον τοπικό Ηρακλή, προς τιμή του ποδοσφαιριστή Σωκράτη Παπαζίδη και το δεύτερο φιλικό το Σάββατο 20 του ίδιου μήνα στο γήπεδο του Μ.Α. Φιλίππων.
Μάλιστα στο συγκεκριμένο φιλικό θα γίνει και η απονομή του κυπέλλου από τον Αντιδήμαρχο Αθλητισμού του Δήμου Καβάλας Γεώργιο Φιλόσογλου, στην ομάδα του Μ.Α. Φιλίππων, η οποία εξασφάλισε την άνοδο της στην Α’ κατηγορία της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας.