Τρίτη, 24 Μαΐου, 2022

Ε.Π.Σ. ΚΑΒΑΛΑΣ: Στις 24 Φεβρουαρίου ο Τελικός Κυπέλλου

Ροή Ειδήσεων

Άρθρα & Απόψεις

Οικονομία

Γιάννης Σιαπέρας
Γιάννης Σιαπέρας
Έγκυρη και έγκαιρη ενημέρωση από την εφημερίδα της Καβάλας "ΕΝΗΜΕΡΟΣ" και το Kavala Web News
spot_img

Στον δεύτερο ημιτελικό Κυπέλλου της ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ νικήτρια αναδείχθηκε η ομάδα του ΝΕΣΤΟΥ ΧΡΥΣ/ΛΗΣ με σκορ 2-0.

  1. Ο Τελικός του Κυπέλλου ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ για την ποδοσφαιρική περίοδο 2015-2016 θα διεξαχθεί στο γήπεδο «ΑΝΘΗ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ» της καβάλας την Τετάρτη 24-2-2016 με ώρα έναρξης του αγώνα 3:00 μμ.
  2. Μετά την απολογία του σωματείου ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ η Πειθαρχική Επιτροπή αποφάσισε τα παρακάτω:

α) Τιμωρία του γηπέδου Πέρνης με δύο (2) αγωνιστικές ημέρες με αναστολή.

β) Χρηματικό πρόστιμο διακοσίων (200) ευρώ με αναστολή.

γ) Ανάκληση των δημοσιευμάτων και δημόσια συγνώμη του σωματείου προς τους διαιτητές του αγώνα, στα ίδια έντυπα (ΡΕΒΑΝΣ-ΕΓΝΑΤΙΑ) εντός (10) ημερών από σήμερα (στο φύλλο της Δευτέρας 22-2-2016).

Σε αντίθετη περίπτωση θα εφαρμοσθούν οι διατάξεις που προβλέπει ο πειθαρχικός κώδικας.

  1. Ο ποδοσφαιρικός αγώνας ΚΑΒΑΛΑ 2004-ΟΙ ΛΥΚΟΙ θα διεξαχθεί το Σάββατο 20-2-2016 ώρα 15:00 αντί Κυριακής που αρχικά είχε ορισθεί.
  2. Ο ποδοσφαιρικός αγώνας ΦΡΙΞΟΣ ΠΛΑΤ/ΠΟΥ-ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ θα αρχίσει ώρα 12:00 πμ αντί στις 11:00 πμ που αρχικά είχε ορισθεί.
  3. Το σωματείο ΕΛΠΙΣ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ παραιτείται των υπόλοιπων αγώνων πρωταθλήματος με υπαιτιότητά του. Οι αγώνες που απομένουν θα κατακυρώνονται με σκορ 3-0 υπέρ των αντιπάλων του.
  4. Οι ποδοσφαιρικοί αγώνες αλλάζουν ώρα έναρξης ως ακολούθως:
ΑΓΩΝΑΣ ΩΡΑ
ΑΡΗΣ ΠΗΓΩΝ ΘΕΑΓΕΝΗΣ ΘΑΣΟΥ 14:30
ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΑΤΟΥ ΦΑΡΟΣ ΜΑΡΙΩΝ 14:15
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛΚΕΡΟΥ ΑΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ 12:00
ΑΟ ΠΟΤΑΜΙΑΣ ΠΑΟ ΚΑΒΑΛΑΣ 14:30
  1. Για το Σαββατοκύριακο 13-14/2/2016 ισχύει το παρακάτω πρόγραμμα για τα πρωταθλήματα υποδομής [Κ-14] και [Κ-16]:

ΣΑΒΒΑΤΟ 13-2-2016

[K-14]

Α/Α ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΟΜΑΔΕΣ
1. ΟΦΡΥΝΙΟΥ 11:00 ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ
2. ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ 11:00 ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ
3. ΑΝΤΙΦΙΛΙΠΠΩΝ 11:00 ΜΑ ΑΝΤΙΦΙΛΙΠΠΩΝ ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘ/ΛΗΣ
4. ΠΕΡΑΜΟΥ 11:00 ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ ΑΡΗΣ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΟΥ

 

[K-16]

Α/Α ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΟΜΑΔΕΣ
1. ΠΕΡΙΓΙΑΛΙΟΥ 11:00 ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΕ ΚΑΒΑΛΑΣ
2. Γ.ΙΩΣΗΦΙΔΗ 11:00 ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν ΚΑΡΒΑΛΗΣ ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ
3. ΚΟΚ/ΤΟΣ 11:00 ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚ/ΤΟΣ ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ

ΚΥΡΙΑΚΗ 14-2-2016

[K-14]

Α/Α ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΟΜΑΔΕΣ
1. ΒΟΗΘ.ΑΟΚ 11:00 ΑΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν ΚΑΡΒΑΛΗΣ
2. ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ 10:30 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΜ/ΡΙΩΝ ΚΑΒΑΛΑ 2004

[K-16]

ΑΝΑΒΟΛΕΣ

Α/Α ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΟΜΑΔΕΣ
1. ΠΟΤΟΥ 14:30 ΔΟΞΑ ΘΕΟΛΟΓΟΥ ΠΑΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
  1. Η Πειθαρχική Επιτροπή επέβαλε τις παρακάτω ποινές:
ΜΠΑΤΑΚΟΓΛΟΥ Κ ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘ/ΛΗΣ 3 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ
ΚΑΝΤΑΣΙΔΗΣ Π ΜΑ ΟΡΦΑΝΙΟΥ 2 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ
ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ Σ ΠΑΓΓΑΪΚΟΣ ΠΑΛ/ΡΙΟΥ 2 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ
ΤΖΑΜΠΕΓΙΑ Γ ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ 1 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ Μ ΜΑ ΦΙΛΙΠΠΩΝ 1 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΜΑΝΑΚΟΥΔΑΣ Γ ΑΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ 1 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΜΟΥΣΑΣ Ν ΑΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ 3 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ
ΤΣΟΤΡΑΣ Ε ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ 1 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΓΚΕΓΚΑ Τ ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ 1 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Ι.(ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ) ΑΡΗΣ ΠΡΙΝΟΥ ΕΓΓΡΑΦΗ ΑΠΟΛΟΓΙΑ.

spot_img
spot_img

Διαφημίσεις