Επιστολή – ανακοίνωση, προς κάθε εμπλεκόμενο απέστειλε η διοικούσα επιτροπή του ΑΟΚ για την κάκιστη διαιτησία της Ανδρομάχης Τσιοφλίκη στον χθεσινό αγώνα της Καβάλας στην Θεσσαλονίκη με αντίπαλο τον Ηρακλή Θεσσαλονίκης.
Αναλυτικά η ανακοίνωση λέει τα εξής:
Είναι η πρώτη φορά που διαμαρτυρόμαστε για την διαιτησία και θέλουμε να πιστεύουμε πως είναι και η τελευταία.
Στον σημερινό (χθεσινό) αγώνα Ηρακλής Αμπελοκήπων – Α.Ο.Καβάλα η κ.Τσιοφλίκη ναι μεν δεν είχε κακές προθέσεις αλλά υπέπεσε σε σοβαρότατα λάθη λόγω ξεκάθαρης έλλειψης γνώσεων που αλλοίωσαν το αποτέλεσμα εις βάρος της ομάδος μας.
Καλούμε όλους τους εμπλεκόμενους φορείς να λάβουν τα απαραίτητα μέτρα ώστε να μην ξανασυμβούν ανάλογα περιστατικά που αδικούν τις ομάδες και το επίπεδο του πρωταθλήματος της Γ’Εθνικής.
Σε ότι αφορά την ενέργεια συγκεκριμένου παράγοντα του Ηρ.Αμπελοκήπων που χτύπησε ποδοσφαιριστή μας, εκφράζουμε την λύπη μας για την απαράδεκτη ενέργεια του που θυμίζει άλλες εποχές και ουδεμία σχέση έχει με το ποδόσφαιρο που υπηρετούμε και το επίπεδο φιλοξενίας για το οποίο φημίζεται ο σύλλογος μας.