Στο Δημοτικό Θέατρο Χρυσούπολης, που ήταν ασφυκτικά γεμάτο από φίλους και υποψηφίους του συνδυασμού «Πορεία Με Όραμα» παρουσίασε τον απολογισμό της διοίκησης ο Δήμαρχος Νέστου, Βαγγέλης Τσομπανόπουλος, την Δευτέρα 25 Φεβρουαρίου, ενώ παράλληλα ανακοίνωσε τα ονόματα των πρώτων υποψηφίων του ψηφοδελτίου για τις εκλογές του Μαΐου. 

Αναλυτικά ο κ. Τσομπανόπουλος ανακοίνωσε τους παρακάτω υποψήφιους:

1. ΑΛΑΦΟΓΙΑΝΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΙΣΤΗΣ
2. ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΟΣ-ΑΓΡΟΤΗΣ-ΕΜΠΟΡΙΟ ΞΥΛΕΙΑΣ-ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΣΚΕΠΩΝ
3. ΑΡΓΥΡΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΔΕΥΑΝ-ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ
4. ΑΡΓΥΡΕΛΗ-ΔΗΜΗΤΡΑΚΕ ΕΛΕΝΗ ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ ΕΥΝΕΣΤΙΑΣ-ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ-ΒΟΗΘΟΣ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟΥ
5. ΑΦΕΝΤΟΥΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΤΕΛΕΙΟΦΟΙΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ- ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΤΕΙ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
6. ΒΑΘΡΑΚΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΣ ΙΕΚ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΗΜΕΝΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ
7. ΒΑΛΣΑΜΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΕΩΠΟΝΟΣ
8. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ
9. ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ Δ.Σ.- ΒΙΟΤΕΧΝΗΣ
10. ΓΕΝΝΑΙΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΥΓΕΙΑΣ & ΠΡΟΝΟΙΑΣ
11. ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ ΛΕΜΟΝΙΑ ΑΓΡΟΤΙΣΣΑ
12. ΔΟΛΔΟΥΚΗ ΛΕΜΟΝΙΑ (ΛΕΜΗ) ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ & ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ
13. ΔΡΑΚΙΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΛΙΠΑΣΜΑΤΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ
14. ΕΛΕΥΘΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΡΩΗΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΕΛΠΕ
15. ΖΑΧΑΡΗ ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ
16. ΘΕΟΦΥΛΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ  ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ
17. ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ-ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ-ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΑΥΤΟΑΜΥΝΑΣ
18. ΚΑΪΝΤΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ-ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ-ΑΓΡΟΤΗΣ
19. ΚΑΛΕΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

 

ΨΥΚΤΙΚΟΣ- ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΨΥΞΗ & ΕΜΠΟΡΙΟ

 

20. ΚΑΛΤΣΟΥΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ
21. ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ-ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ
22. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ
23. ΚΑΡΑΛΙΔΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΠΑΡ’ ΕΦΕΤΑΙΣ
24. ΚΑΡΑΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ
25. ΚΑΡΥΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΡΟΜΑ ΔΗΜΟΥ ΝΕΣΤΟΥ-ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ
26. ΚΕΝΤΖΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΑΓΡΟΤΗΣ
27. ΚΙΡΚΙΤΖΙΩΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΙΔΙΟΚΤΗΤΡΙΑ ΑΡΤΟΠΟΙΕΙΟΥ
28. ΚΟΣΜΙΔΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΩΝ-ΑΓΡΟΤΙΣΣΑ
29. ΚΟΣΜΙΔΟΥ ΛΑΡΙΣΑ ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ ΚΕΡΑΜΩΤΗΣ-ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΓΕΝ. ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΠΕΡ. ΙΑΤΡΕΙΟΥ ΝΕΑΣ ΚΑΡΥΑΣ
30. ΚΟΡΓΙΑΝΟΓΛΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΛΙΠΑΣΜΑΤΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ-ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΛΙΠΑΣΜΑΤΩΝ
31. ΚΟΥΚΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΟΥΣΙΚΟΣ
32. ΚΟΥΠΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ
33. ΚΟΥΡΚΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΟΤΕ
34. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ ΕΡΓΟΛΑΒΟΣ-ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ-ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΤΑΛΥΜΑΤΩΝ
35. ΛΑΔΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ
36. ΛΕΠΙΔΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ-ΠΡΩΗΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΠΕΤΡΕΛΑΙΩΝ
37. ΛΕΩΝΤΣΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΣ ΤΕΦΑΑ-ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ
38. ΛΥΜΠΕΡΙΑΔΟΥ ΔΟΜΝΑ ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ
39. ΜΑΝΤΙΝΙΩΤΗΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ ΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ
40. ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ ΔΕΥΑΝ-ΚΡΕΟΠΩΛΗΣ
41. ΜΙΡΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΒΙΟΛΟΓΟΣ- ΥΠΟΨ. ΔΙΔΑΚΤΩΡ ΤΟΥ ΤΜ. ΠΟΛ. ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ-ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΦΟΡΕΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΔΕΛΤΑ ΝΕΣΤΟΥ, ΒΙΣΤΩΝΙΔΑΣ, ΙΣΜΑΡΙΔΑΣ & ΘΑΣΟΥ
42. ΜΟΥΖΑΛΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ
43. ΜΟΥΣΤΑΚΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ & ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗΣ Η/Υ
44. ΜΠΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΓΡΟΤΗΣ
45. ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ ΠΡΩΗΝ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΗΣ
46. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ
47. ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ ΑΓΡΟΤΙΣΣΑ
48. ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ-ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ
49. ΠΑΠΑΚΥΡΙΑΖΗ ΗΡΑ ΠΡ.ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ-ΟΙΚΙΑΚΑ-ΠΡ. ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΑΓΙΑΣΜΑΤΟΣ-ΜΕΛΟΣ ΕΥΝΕΣΤΙΑΣ
50. ΠΟΥΛΟΥΚΤΣΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΑΠΟΦΟΙΤΗ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΤΜΗΜΑ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ-ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ-ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΖΥΜΑΡΙΚΩΝ
51. ΣΑΒΒΑΪΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ-ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ
52. ΣΑΒΒΙΔΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΑ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΣ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ
53. ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ
54. ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΓΡΟΤΗΣ
55. ΣΚΟΡΔΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ
56. ΣΟΦΙΑΝΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ
57. ΣΤΡΑΝΤΖΑΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ
58. ΣΩΤΗΡΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΙΣΤΗΣ-ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΩΝ ΤΑΞΙ ΕΠΑΡΧΙΑΣ ΝΕΣΤΟΥ
59. ΤΟΥΜΠΕΚΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗΣ- ΑΓΡΟΤΗΣ
60. ΤΣΑΛΙΚΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΓΡΟΤΗΣ
61. ΤΣΑΜΠΑΖΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΠΟΣΤΡΑΤΟΣ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΣΤΡΑΤΟΥ
62. ΤΣΟΛΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ-ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ-ΕΙΔΙΚΟΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ  ΔΗΜΑΡΧΟΥ
63. ΤΣΟΜΠΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΓΡΟΤΗΣ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΗΧΟΥ
64. ΦΑΝΑΡΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΡΑΠΕΖΗΣ
65. ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΑΓΡΟΤΗΣ
66. ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΗ ΡΟΔΟΥΛΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΩΝ-ΟΙΚΙΑΚΑ-(ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ)
67. ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΡΩΗΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ  ΕΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ
68. ΧΑΤΖΗΑΝΤΩΝΙΟΥ ΑΝΝΑ  ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΣ
69. ΧΑΤΖΗΓΕΡΑΚΟΥΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΕΥΝΕΣΤΙΑΣ- ΞΕΝΟΔΟΧΟΣ
70. ΧΑΤΟΥΤΣΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ ΠΡΟΕΔΡΟΣ Α/ΘΜΙΑΣ-ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΟΑΕΔ
71. ΨΥΛΛΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ ΜΕΛΙΣΣΟΚΟΜΟΣ
72. ΨΥΧΟΥΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΝΑΥΠΗΓΙΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ
73. ΨΥΧΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ