Σάββατο, 25 Ιουνίου, 2022

Βασάνιζε γάτα, αλλά τον «πρόδωσε» το βίντεο

Ταυτοποιήθηκε το άτομο που απεικονίζεται σε βιντεοληπτικό...

«Άδειασαν» τους λογαριασμούς επιχειρηματιών σε Καβάλα και Δράμα

Σε εξέλιξη βρίσκονται οι έρευνες των αστυνομικών...

Εξιχνιάστηκαν δύο ληστείες σε επιχειρήσεις στην Καβάλα

Έπειτα από εμπεριστατωμένες έρευνες των αστυνομικών του...

Ο Θωμάς Μαύρος στο Βερούλειο για το Α.Ε.Καβάλας – Ορφέας

Ακολούθησε μας

Ο Θωμάς Μαύρος θα παραβρεθεί στο παιχνίδι της ΑΕΚ με τον Ορφέα Ελευθερούπολης που είναι προγραμματισμένο για το Σάββατο 10/3 στις 15.30’ στο «Βερούλειο».

Ο μεγάλος άσσος του Ελληνικού ποδοσφαίρου θα τιμηθεί από την ΑΕΚ Καβάλας στο ημίχρονο του αγώνα για τη μεγάλη του προσφορά του στο Ελληνικό ποδόσφαιρο ενώ βέβαια θα είναι και για τα μικρά παιδιά μια ευκαιρία να δουν από κοντά το ίνδαλμα τους. Μεγάλο ενδιαφέρον παρουσιάζει το ντέρμπι παραμονής ανάμεσα στον Εθνικό Νέας Καρυάς και στον Ατρόμητο Χαλκερού. Είναι… εξάποντο και για τις δυο ομάδες ενώ την ίδια ώρα ο Φρίξος Πλατανοτόπου είναι το φαβορί για τη νίκη στο Χρυσοχώρι. Στην Καρβάλη ο τοπικός Ναζιανζός υποδέχεται την Κυριακή το Βύρωνα χωρίς μαθηματικά να έχει εξασφαλίσει την παραμονή του.
Αναλυτικά το πρόγραμμα.
Σάββατο 15.30’
Βερούλειο: ΑΕΚ- Ορφέας Ελευθερούπολης
Σάββατο 16.00’
Χρυσοχώρι: Απόλλων Χρυσοχωρίου- Φρίξος Πλατανοτόπου
Νέα Καρυά: Εθνικός Νέας Καρυάς- Ατρόμητος Χαλκερού
Κυριακή 15.00’
Λιμενάρια: Αναγέννηση Λιμεναρίων- Δόξα Θεολόγου
Κυριακή 15.30’
Πέραμος: Βρασίδας Ν. Π- Κεραυνός Πέρνης
Καρβάλη: Ναζιανζός Νέας Καρβάλης- Βύρων Καβάλας
Μ. Α Αντιφιλίππων- Ηρακλής Καβάλας 3-0 χωρίς αγώνα
Βαθμολογία
Κεραυνός Πέρνης 50
ΑΕΚ 48
Βύρωνας 41
Βρασίδας Ν. Π 36
Ορφέας Ελ 34
Αναγέννηση Λιμεναρίων 34
Δόξα Θεολόγου 31
Μ. Α Αντιφιλίππων 30
Ναζιανζός Νέας Καρβάλης 26
Φρίξος Πλατανοτόπου 22
Εθνικός Νέας Καρυάς 20
Ατρόμητος Χαλκερού 19
Απόλλων Χρυσοχωρίου 6.
Δε συμμετέχει ο Ηρακλής Καβάλας.
Β` κατηγορία- 1ος όμιλος
Σάββατο 16.00’
Άρης Πηγών- Μαίανδρος Γέροντας
Σάββατο15.30’
Ποντιακός Ποντολιβάδου- Ποσειδώνας
Κυριακή 11.45’
Ποταμιά- Μυρμιδόνες
Άρης Πρίνου- Ολυμπιακός Καβάλας(Κυριακή 10.45)
ΠΑΟΚ Καβάλας- Ατρόμητος Λεκάνης(Κυριακή 11.00)
Πανιώνιος Ξεριάς- Κεραυνός Καλλιράχης(Κυριακή 13.45)
Αίας Παναγίας- Θεαγένης Θάσου(Κυριακή 15.00)
Βαθμολογία
Αρης Πηγών 45
Ολυμπιακός Καβάλας 39
Θεαγένης 35
Ποσειδώνας 31
Άρης Πρίνου 30
Μυρμιδόνες 26
ΠΑΟΚ Καβάλας 25
Ποταμιά 21
Κεραυνός Καλλιράχης 19
Ποντιακός Ποντολιβάδου 15
Μαίανδρος Γέροντας 15
Ατρόμητος Λεκάνης 14
Παναγία 9.
2ος όμιλος
Σάββατο 15.30
ΑΟ Κάρυανης- ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα
Δόξα Αμυγδαλεώνα- Κεραυνός Κρηνίδων
Κυριακή 15.30
Ασπίδα Πολυστύλου- Αρης Ζυγού
ΑΟ Ελαιοχωρίου- Παγγαιϊκός Παλαιοχωρίου
Βυζάντιο- Μακεδονικός Αμισιανών
Κεραυνός Ελευθερών- Αστέρας Φωλιάς
Μ. Α Φιλίππων- Μ. Α Ορφανίου
Βαθμολογία
Κεραυνός Κρηνίδων 51
Μ. Α Φιλίππων 43
Βυζάντιο 36
Κεραυνός Ελευθερών 33
Δόξα Αμυγδαλεώνα 32
Παγγαιϊκός 31
Αστέρας Φωλιάς 27
Μ. Α Ορφανίου 23
Αρης Ζυγού 21
ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 19
ΑΟ Κάρυανης 16
Μακεδονικός Αμισιανών 16
Ασπίδα Πολυστύλου 6
ΑΟ Ελαιοχωρίου 4.
Γ` κατηγορία
Κυριακή 15. 30
Καβάλα 2004- Θράκη Γραβούνας 3-0 χωρίς αγώνα
Ατρόμητος Ακροβουνίου- Ελπίδες
Άγιος Λουκάς- Αρης Ακροποτάμου
Κεραμωτή- ΑΕ Πιερέων
Κυριακή 11.45
Φάρος Μαριών- Παγγαίο
Κυριακή 11.00
Ηρακλής Μυρτοφύτου- Λύκοι
Βαθμολογία
Κεραμωτή 51
Καβάλα 2004 41
Ηρακλής Μυρτοφύτου 38
Αγιος Λουκάς 37
ΑΕ Πιερέων 37
Ατρόμητος Ακροβουνίου 30
Φάρος Μαριών 28
Αρης Ακροποτάμου 23
Παγγαίο 18
Λύκοι 10
Ελπίδες 8.
Δε συμμετέχει η Θράκη Γραβούνας.
Γ.Ν.
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Διάβασε κι αυτό

Δημοφιλέστερα Θέματα