Ντέρμπι με τα όλα του! Τέσσερα γκολ, δύο αποβολές, αρκετό ξύλο και στο τέλος και οι δύο δυσαρεστημένοι αφού η ισοπαλία μάλλον δεν βόλεψε κανέναν τους…
Ο ΑΟΚ δύο φορές πήρε κεφάλι στο σκορ, όμως ο Νέστος και τις δύο φορές έφερε το παιχνίδι στα ίσια.
Στην επανάληψη το παιχνίδι πήγε στη δύναμη και με λίγες ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές, ήρθε τελικά το γκολ του Φραγκούλη για το 2-2 που μάλλον δεν είναι κακό αποτέλεσμα για το Νέστο που μπορεί να βρει τρεις βαθμούς που θέλει στα ματς που απομένουν για να παραμείνει στην κατηγορία.
· Στο 19` από φάουλ του Γ. Παπαδόπουλος(θετικός στο διάστημα που αγωνίστηκε), με αυτογκόλ ο Ναουμίδης το 0-1.
· Στο 43` από Λαδάκη και Φεράρι, ο Αρετάς με σουτ το γκολ για το 1-1.
· Στο 44` ο Κέρθι με σουτ αιφνιδιάζει τον Αθανασίου για το 1-2.
· Στο 70` από ωραία σέντρα του Φεράρι ο πρώην παίκτης του ΑΟΚ Τάσος Φραγκούλης με κεφαλιά το 2-2.
Οι συνθέσεις των ομάδων
Νέστος: Αθανασίου, Αϊβάζογλου, Φραγκούλης, Χούσινετς, Ναουμίδης, Λαδάκης, Φεράρι 88` Φαμπιόλ, Τσάκωνας 82` Παπαδόπουλος, Κρολ 73` Βέρα, Γκουτσίδης, Αρετάς 59` Κοβάτσης.
ΑΟΚ: Παγκάκης, Ηλιάδης, Λυμπεράκης, Παυλίδης, Αλιατίδης, Ψάλτης, Γ. Παπαδόπουλος 80` Περσίδης, Κέρθι, Πάλλας 81` Μπλιός, Θωμαϊδης 85` Σέχου, Ξόμπλιος.
Ένταση μετά το τέλος…
Μετά το τέλος του αγώνα δημιουργήθηκε μεγάλη ένταση ανάμεσα σε Γκουτσίδη και Σέχου με αποτέλεσμα να ακολουθήσει γενική σύρραξη για λίγα λεπτά.
Στο τέλος στο φύλλο αγώνος ο διαιτητής Φωτιάς απέβαλε με κόκκινη κάρτα Σέχου και Γκουτσίδη που είχαν ξεκινήσει τη διαμάχη τους στη διάρκεια του αγώνα, από τη στιγμή που μπήκε στο ματς ο υψηλόσωμος παίκτης του ΑΟΚ.
Γ` Εθνική αποτελέσματα
Απόλλων Παραλιμνίου – Ορφέας Ξάνθης 4-2
ΑΕ Διδυμοτείχου – Δόξα Προσκυνητών 2-0
Άρης Αβάτου – Μ. Αλ. Ξηροποτάμου 4-1
Αετός Ορφανού – Ελπίς Σκουτάρεως 1-5
Νέστος Χρυσούπολης – ΑΟ Καβάλα 2-2
Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου – Μ. Αλ. Καρπερής 1-0
Βαθμολογία
1. Απόλλων Παραλιμνίου 45 37-11
2. Ελπίδα Σκουτάρεως 38 29-15
3. Αετός Ορφανού 36 31-23
4. ΑΟ Καβάλα 34 28-17
5. Άρης Αβάτου 28 20-14
6. Νέστος Χρυσούπολης 28 20-13
7. Ορφέας Ξάνθης 25 22-21
8. ΑΕ Διδυμοτείχου 24 16-22
9. Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 21 16-26
10. Δόξα Προσκυνητών 16 18-31
11. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 13 10-33
12. Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 9 12-33