Ο Υποψήφιος Περιφερειάρχης Ανατολικής Μακεδονίας Θράκης Χριστόδουλος Τοψίδης κατέθεσε το πρωί της Κυριακής 5 Μαΐου στο Πρωτοδικείο της Ροδόπης στην Κομοτηνή, τον πλήρη συνδυασμό της αυτοδιοικητικής και ανεξάρτητης παράταξης «ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΣΥΝΘΕΣΗ» για τις εκλογές της 26ης Μαΐου.
Τον συνδυασμό απαρτίζουν 79 υποψήφιοι, 32 γυναίκες και 47 άνδρες.

Ο Υποψήφιος Περιφερειάρχης μετά την κατάθεση του συνδυασμού δήλωσε:
«Ο συνδυασμός της «ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΣΥΝΘΕΣΗΣ» αποτελείται από 79 ανθρώπους καταξιωμένους, με φρέσκιες ιδέες και προτάσεις, με όρεξη και σθένος για δουλειά.
Ένας συνδυασμός που δημιουργήθηκε από πολίτες για τους πολίτες, για να αλλάξουμε την Περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας Θράκης. Για να στοχεύσουμε ψηλότερα, να αυξήσουμε τους ρυθμούς, να θέσουμε χρονοδιαγράμματα για όλα εκείνα τα έργα που χρειάζεται ο τόπος μας.
Καλούμε τους πολίτες της Π.Α.Μ.Θ να μας εμπιστευτούν και στις 26 του Μάη να δώσουν ισχυρό μήνυμα αλλαγής και ελπίδας.

Οι Υποψήφιοι Περιφερειακοί Σύμβουλοι ανά Περιφερειακή Ενότητα είναι οι εξής:

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΔΡΑΜΑΣ
Υποψήφιοι Περιφερειακοί Σύμβουλοι
ΓΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΑ)
ΓΚΟΝΤΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΚΟΥΤΕΚΙΔΟΥ ΜΕΤΑΜΟΡΦΗ (ΦΟΥΛΑ)
ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ
ΞΕΝΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
ΠΑΤΑΚΑΚΗΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ
ΣΕΡΕΤΗ ΠΑΤΑΒΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
ΣΥΜΕΩΝΙΔΟΥ ΜΑΡΘΑ
ΤΣΑΟΥΣΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΤΣΑΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΕΒΡΟΥ
Υποψήφιοι Περιφερειακοί Σύμβουλοι
ΒΑΒΙΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
ΒΟΥΛΓΑΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΓΚΑΪΔΑΤΖΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
ΓΚΟΓΚΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
ΓΚΟΥΛΙΑΜΑ ΜΑΝΔΑΛΙΔΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
ΔΕΛΗΜΙΤΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
ΕΞΑΚΟΥΣΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΖΗΤΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΝΙΚΟΛ ΙΟΥΣΤΙΝΗ
ΚΑΒΑΡΑΤΖΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
ΚΑΛΦΟΠΟΥΛΟΥ ΜΠΡΑΧΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΛΕΝΑ)
ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΚΟΥΡΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΜΟΣΧΟΦΙΔΟΥ ΕΛΕΟΝΩΡΑ (ΝΟΡΑ)
ΟΥΖΟΥΝΙΔΗΣ ΦΩΤΙΟΣ
ΠΑΝΤΙΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΠΑΡΑΣΧΟΥ ΑΘΗΝΑ
ΣΙΑΡΝΑΦΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΣΚΑΡΛΑΚΙΔΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ
ΦΡΑΓΚΟΥ ΜΙΣΕΝΤΟΥ ΑΝΝΑ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΘΑΣΟΥ
Υποψήφιοι Περιφερειακοί Σύμβουλοι
ΜΑΝΙΤΑΡΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
ΠΟΛΥΜΕΡΟΥ ΜΑΡΙΑ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΒΑΛΑΣ
Υποψήφιοι Περιφερειακοί Σύμβουλοι
ΓΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ (ΧΡΟΝΗΣ)
ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ
ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΚΑΧΕΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΛΙΛΗ) του ΣΤΑΥΡΟΥ
ΚΛΕΙΤΣΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΣΤΕΡΓΙΟΥ
ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΛΥΧΟΥΝΑΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΑΛΕΞΙΟΥ
ΜΗΛΙΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΗΛΙΑ
ΜΟΥΛΑΤΖΙΔΟΥ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΙΔΟΥ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ (ΦΙΛΙΩ)
ΝΤΩΝΕ ΕΙΡΗΝΗ
ΞΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΚΕΛΥ)
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΛΙΑΚΟΥ ΣΤΕΛΛΑ
ΣΤΑΜΑΤΙΑΔΟΥ ΑΘΗΝΑ (ΝΑΝΑ)
ΧΑΤΖΗΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΧΡΥΣΟΥΛΙΔΟΥ ΓΚΟΥΡΤΖΗ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΞΑΝΘΗΣ
Υποψήφιοι Περιφερειακοί Σύμβουλοι
ΑΜΟΙΡΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ
ΑΜΟΥΤΣΚΑ ΙΜΠΡΑΧΗΜ
ΒΟΥΡΒΟΥΚΕΛΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ
ΔΙΣΛΙΑΝ ΑΜΜΑΡΙ ΒΑΛΑΝΤΗΝ (ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ)
ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗ (ΝΟΠΗ)
ΚΑΔΡΗ ΣΟΥΖΑΝ
ΜΩΡΑΪΤΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ (ΣΤΕΛΙΟΣ)
ΠΑΥΛΑΚΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΧΑΤΖΗΓΚΕΝΕ ΙΡΦΑΝ
ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΧΑΤΙΠ ΣΕΡΚΑΝ
ΧΟΥΣΕΪΝ ΟΓΛΟΥ ΣΙΑΜΠΑΝ
ΧΡΥΣΟΧΟΟΥ ΣΟΥΛΤΑΝΑ (ΤΑΝΙΑ)

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΡΟΔΟΠΗΣ
Υποψήφιοι Περιφερειακοί Σύμβουλοι
ΓΚΙΡΕΤΛΗ ΝΑΖΗΜ
ΕΣΑΤ ΓΙΟΥΞΕΛ
ΕΥΚΑΡΠΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΙΜΑΜΟΓΛΟΥ ΤΖΙΧΑΝ
ΚΑΖΑΚΟΥ ΒΡΟΥΖΟΥ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ (ΦΕΛΙΝΑ)
ΚΑΡΑ ΛΕΜΑΝ
ΜΟΥΣΤΑΦΑ ΕΜΡΕ
ΜΠΑΧΑΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΜΩΡΑΪΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΠΕΧΛΕΒΑΝΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ
ΡΑΓΚΟΥΣΗΣ ΜΙΧΑΗΛ
ΤΑΠΑΤΖΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
ΧΑΤΖΗ ΜΕΜΕΤ ΡΙΤΒΑΝ
ΧΟΥΣΕΪΝ ΦΑΤΜΕ