Πραγματοποιήθηκαν το Σαββατοκύριακο 8-9 Σεπτεμβρίου οι αγώνες της 1ης αγωνιστικής της ΕΠΣΚαβάλας. Σήμερα 11/9 θα γίνει το παιχνίδι Μ.Α Ορφανίου – Βρασίδας Νέας Περάμου με το οποίο ολοκληρώνεται η 1η αγωνιστική.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ορφέας Ελευθερούπολης-Ναζιανζός 3-1

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Ατρόμητος Χαλκερού 2-3

ΑΕΚ Καβάλας-Φρίξος Πλατανοτόπου 1-0

Αστέρας Φωλιάς-Άρης Πηγών 1-1

Π.Ο Κεραμωτής-Δόξα Αμυγδαλεώνα 0-0

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Βύρωνας Καβάλας 0-0

Μ.Α Ορφανίου-Βρασίδας Ν. Περάμου (11/09)

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ορφέας Ελευθερούπολης 3 (3-1)

Ατρόμητος Χαλκερού 3 (3-2)

ΑΕΚ Καβάλας 3 (1-0)

Άρης Πηγών 1 (1-1)

Αστέρας Φωλιάς 1 (1-1)

Βύρωνας Καβάλας 1 (0-0)

Δόξα Αμυγδαλεώνα 1 (0-0)

Αναγέννηση Λιμεναρίων 1 (0-0)

Π.Ο Κεραμωτής 1 (0-0)

Βρασίδας Ν. Περάμου* 0 (0-0)

Μ.Α Ορφανίου* 0 (0-0)

Απόλλων Χρυσοχωρίου 0 (2-3)

Φρίξος Πλατανοτόπου 0 (0-1)

Ναζιανζός 0 (1-3)

 

(*) Υπολείπεται το μεταξύ τους παιχνίδι

Πραγματοποιήθηκε με δυο αναβολές η πρεμιέρα σε Β1’ και Β2’ κατηγορία της ΕΠΣ Καβάλας. Στην Β1’ κατηγορία αναβλήθηκε η αναμέτρηση του Πανιώνιου Ξεριά με τον Μακεδονικό Αγιάσματος, καθώς η ομάδα του Πανιωνίου αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.

Στην Β2’ κατηγορία, είχαμε αναβολή στο Ένωση Παγγαϊικού Δρυάδας με τον Αίαντα Παναγίας, καθώς η Θασιακή ομάδα δήλωσε αδυναμία συμμετοχής λόγω ασθενείας και θα οριστεί νέα ημερομηνία για το παιχνίδι.

Β1’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Θράκη Γραβούνας-Καβάλα 2004 3-1

Ηρακλής Καβάλας-ΠΑΟΚ Καβάλας 2-0

Άρης Πρίνου-Ποντιακός Ποντολιβάδου 2-0

Θεαγένης-Άγιος Λουκάς 3-0

Άρης Ζυγού-Κεραυνός Καλλιράχης 2-0

Ποσειδώνας Καβάλας-Ατρόμητος Λεκάνης 5-2

Πανιώνιος Ξεριά-Μακεδονικός Αγιάσματος 0-3 α.α

 

Β1’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ποσειδώνας Καβάλας 3 (5-2)

Θεαγένης 3 (3-0)

Μακεδονικός Αγιάσματος 3 (3-0)

Θράκη Γραβούνας 3 (3-1)

Άρης Ζυγού 3 (2-0)

Άρης Πρίνου 3 (2-0)

Ηρακλής Καβάλας 3 (2-0)

Καβάλα 2004 0 (1-3)

Κεραυνός Καλλιράχης 0 (0-2)

ΠΑΟΚ Καβάλας 0 (0-2)

Ποντιακός Ποντολιβάδου 0 (0-2)

Ατρόμητος Λεκάνης 0 (2-5)

Άγιος Λουκάς 0 (0-3)

Πανιώνιος Ξεριά —

 

* Το σωματείο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΞΕΡΙΑ αποχώρησε από το πρωτάθλημα

 

Β2’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Μακεδονικός Αμισιανών-Α.Ο Κάρυανης 2-0

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Ελπίδες Καβάλας 4-0

Κεραυνός Κρηνίδων-Κεραυνός Ελευθερών 1-4

ΑΕ Πιερέων-ΑΣ Παγγαίο 2-3

Α.Ο Ποταμιάς-Ατρόμητος Ακροβουνίου 0-2

Ασπίδα Πολυστύλου-ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα 2-0

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας-Αίας Παναγίας ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ

Ρεπό: Μ.Α Φιλίππων

 

Β2’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 3 (4-0)

Κεραυνός Ελευθερών 3 (4-1)

Ατρόμητος Ακροβουνίου 3 (2-0)

Ασπίδα Πολυστύλου 3 (2-0)

Μακεδονικός Αμισιανών 3 (2-0)

ΑΣ Παγγαίο 3 (3-2)

Αίας Παναγίας** 0 (0-0)

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας** 0 (0-0)

Μ.Α Φιλίππων* 0 (0-0)

ΑΕ Πιερέων 0 (2-3)

Α.Ο Κάρυανης 0 (0-2)

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα 0 (0-2)

Α.Ο Ποταμιάς 0 (0-2)

Κεραυνός Κρηνίδων 0 (1-4)

Ελπίδες Καβάλας 0 (0-4)

 

(*) Έχει πραγματοποιήσει το ρεπό του

(**) Υπολείπεται το μεταξύ τους παιχνίδι